top of page

Mida disainer vajab?

Updated: Nov 21, 2018


Iga protsessi teeb arusaadavaks selle mõistmine

Paljud ettevõtjad on ilmselt kokku puutunud olukorraga, kus on vajadus kasutada disaineri teenust, aga telefoni kätte võtmine ja väljavalitud disainerile helistamine muudkui venib ja venib. Tihti on põhjuseks teadmatus, sest on küllaltki tõenäoline, et disainer hakkab esitama küsimusi, millel ettevõtjal endalgi vastuseid pole.


Edasilükkamine või tellija ning kliendi vaheline ping-pongi mäng kas telefoni või e-kirja teel tekitab ebasoodsa olukorra, kus lõpliku töö teostamiseks jääb üha vähem aega. Sellest tulenevalt on ettevõtja poolne ettevalmistus enne disaineriga kontakteerumist väga hea mõte, sest lihtsustab kogu töö protsessi. Mida rohkem on disaineril aega, et tellitavat lahendust luua ning teostada, seda kindlam, et tulemused vastavad ootustele ja loovad soodsa pinnase ka edaspidiseks koostööks.


Disaineri teenus ei ole kindlasti nagu kiirmoekett, kus hüppad sisse, valid sobiva värvi ja kujuga hilbu välja, käid kassast läbi ja ongi olemas. Disaineri teenuse kasutamine on pigem sarnane moeateljee külastamisega (on ju sealgi tegu disaineritega), kuhu klient saabub oma algse idee ja visiooniga, parimal juhul on meelepärane kangaski juba leitud.


Muidugi võib alati disainerile vabad käed anda, aga seejuures ei tohi unustada kahte asja. Esiteks, andes vabad käed on suurem võimalus hiljem pettuda, kui tulemus ei ole see, mida loodeti, sest ilma sisendita on pea võimatu jõuda mõlemaid osapooli rahuldava tulemuseni. Teiseks, et iga kujunduse puhul on olulised siiski kliendi eesmärgid ja mõõdud. Ehk siis enne tasub olulisimad küsimused enda jaoks selgeks mõelda, et välistada arusaamatusi. Nii läheb kogu protsess kindlasti palju libedamalt ja tulemused on vastavuses ootustega.

Postitus sündis Agregaat OÜ kogemustele ja klientide vajadustele põhinedes ja ei pretendeeri absoluutsele tõele, kuid peaks aitama kaasa kiiremale ja efektiivsemale suhtlusele ettevõtja ja disaineri vahel.


Kui see postitus oli sinu jaoks kasulik, informatiivne või muul viisil mõnus lugemine, siis jaga seda kindlasti ka oma sotsiaalmeedias!

Sinu Agregaat Vormime fantaasiad visuaalseteks elamusteks ja sõnad meeldejäävateks tekstideks!


#agregaat #disain #disaineriteenus #kuidastellidadisaineriteenust #abiksettevõtjale

160 views

Recent Posts

See All
bottom of page