top of page

Mida viirus arvutis teeb?


Selleks, et mõista on vaja kõigepealt teada

Arvutiviiruse käitumine oleneb sellest, mis eesmärgiga viirus loodud on. Üheks enimlevinud sihiks on nõrgestada märkamatult arvuti üldist turvalisust, et luua võimalused tunduvalt õelamate pahavarade ligipääsuks. Sellisel viisil toimivad paljudele tuttava nimega, Trooja hobuse tüüpi viirused, mis ei tee iseseisvalt arvutis palju halba ning ei paljunda ennast iseseisvalt. Trooja võimaldab selle loojal nakatada arvutit teiste viirustega või trükkimist jälgivate programmidega nagu Keylogger, millega on võimalik koguda erinevat infot, sealhulgas arvutikasutaja paroole ja muud konfidentsiaalset materjali.


Tänapäeval ei ole haruldane, et viirus võib nõuda ohvrilt ka lunaraha, töötades krüpteerimise põhimõttel. See tähendab, et failid mis viirus krüpteerib muutuvad omanikule avamatuks, ning nendega ei saa enam midagi teha, kuni lunaraha on tasutud. Kui varem võis öelda, et Mac operatiivsüsteemil pole viiruseid, siis aastast 2016 on olemas KeRanger, mis on loodud spetsiaalselt selle operatiivsüsteemipeal jooksvatele arvutitele ja mis kasutab eelpoolmainitud lunaraha nõudmise meetodit. Lisaks eelnevalt mainitud viirustele on veel olemas pahavarad, mis muudavad arvutid väga aeglaseks ja kasutavad arvuti protsessorit või eraldiseisvat videokaardi mälu mingi protsessi jooksutamiseks, näiteks nagu bitcoin miner.


Iga ettevõtja peaks mõtlema, kuidas tagada arvutiturvalisus oma ettevõttes, kuidas korraldada paroolide turvalisus ning valima välja endale sobiva viirusetõrje programmi. Ettevaatlikus ei ole siinkohal kunagi üleliigne. Näiteks Agregaadis säilitatakse kõiki klientidele tehtud töid välistel kõvaketastel, et ka kõige mustema stsenaariumi puhul oleksid alati olemas käepärased võimalused tehtud tööde taastamiseks.

 

Postitus sündis Agregaat OÜ kogemustele ja klientide vajadustele põhinedes ja ei pretendeeri absoluutsele tõele, kuid peaks aitama ettevõtjat sobivate valikute tegemisel ning lahenduste leidmisel.


Kui see postitus oli sinu jaoks kasulik, informatiivne või muul viisil mõnus lugemine, siis palun jaga seda kindlasti ka oma sotsiaalmeedias!

Sinu Agregaat Vormime fantaasiad visuaalseteks elamusteks ja sõnad meeldejäävateks tekstideks!


#agregaat #arvutuiturvalisusepäev #arvutiturvalisus #abiksettevõtjale

74 views

Recent Posts

See All
bottom of page