top of page

3 võimalust digiturundusega toimetamiseks


Kõik mis tundub lihtne kätkeb endas tavaliselt pikka eeltööd ja põhjalikku ettevalmistust

Tihti on siit-sealt kuulda, et tänapäeval toimub kõik sotsiaalmeedias ja kui sind seal pole, siis pole sind olemas. See ei ole ettevõtluse kohapealt kindlasti absoluutne tõde ja on edukaid ettevõtteid, mis jätkuvalt toimivad juba sissetallatud radadel ning kus tublid müügimehed ja offline turundusmeetodid toimivad ka täna. Kuid kasvustrateegia plaaniga või uue ettevõttega turule sisenedes on digiturundus hädavajalik.


Seoses sotsiaalmeedia kasutamise jätkuva tõusuga on kasvanud ka ettevõtjate huvi pakkuda oma tooteid ning teenuseid just läbi nende kanalite, mida tarbijad enim kasutavad. Nii on võimalik jõuda potentsiaalse kliendini sujuvalt ja turunduse mõistes soodsate lahenduste abil, luues digimaailmas endale täpselt selline identiteet, mis on vajalik ettevõtte eduks.


Üheks laialt levinud lahenduseks on kasutada sotsiaalmeedia haldurina ettevõtte olemasolevat töötajat või lisada need kohustused värbamisel mõne teise valdkonna töötajale. See lahendus võib toimida juhul, kui töökohustuste täitjal on laialdased teadmised turundusvaldkonnast ning sotsiaalmeediast, selged eesmärgid, hea disaineri käsi ja oskus koostada turundustekste. Seda on palju, kui arvestada, et samaaegselt peab töötaja tegelema ka oma põhitööülesannetega. Sellise töökorralduse puhul võib juhtuda, et osa tehtavast tööst kannatab, mis võib saada saatuslikuks ettevõtte edule ning töötaja heaolule. Digiturunduses on kõige olulisem, et kui juba teha, siis kindlasti korralikult! Muul juhul võivad tulemused olla oodatutele risti vastupidised.


Teiseks võimaluseks liituda digiturunduse maailmaga on võtta ettevõttesse tööle sotsiaalmeedia turundaja, aga nagu iga töötaja puhul kujunevad kulud - igakuine palgafond, preemiad, koolituseelarve, töövahendid, töökoht jne. Lisaks on ettevõtjal tihti hirm, et töötajale ei leita tööaja piires täit rakendust. Selline mure võib olenevalt ettevõtte suurusest ka teatud määral õigustatud olla, kuigi digiturunduse puhul on vajalikud samasugused protsessid, kui offline turunduse puhul ja kuna tegu on pidevalt areneva valdkonnaga, siis igapäevaste muutustega kursis olemine võtab korraliku ampsu tööajast. Muidugi on positiivne, kui digiturunduse spetsialist on koguaeg ettevõtte tegemiste keerises ja see annab tõenäoliselt ka kõige paremaid tulemusi, aga tihti käib sellise kaliibriga töötaja pidamine ettevõttesiseselt lihtsalt üle jõu.


Kolmas võimalus on teenuse sisse ostmine, mis aitab edukalt vältida eelmainitud lahendustega kaasneda võivaid probleeme, sest loovagentuur aitab luua silla firma ja nende klientide vahel nii, et ettevõtte töötajad ei pea tegelema kõrvaliste või neile ebasobivate ülesannetega vaid saavad keskenduda just sellele, milles nad parimad on ja nii jäävad ära ka liigsed kulutused. Koostöö alguses pannakse paika turundusplaan, eelarve, eesmärgid ja tehakse selgeks, kuidas, miks ja mida on vaja, et koostöö edukalt laabuks. Nii on võimalik luua ettevõttele atraktiivne digitaalne identiteet, mis vastab kliendi eelistustele ja on samal ajal kooskõlas turunduse ning disaini heade tavadega, kuid ei kurna liigselt ettevõtte ressursse.


Kui kolmas võimalus tundub hea mõttena, siis tutvu kindlasti Agregaadi teenuste all pakutavate sotsiaalmeedia halduse pakettidega ja võta julgelt ühendust! Paketid on koostatud, et anda aimu meie hinnapoliitikast ja erinevatest võimalustest, kuid kõiki teenuseid on võimalik tellida ka eraldi ja luua just sinu ettevõtte vajadustele sobiv pakett.

 

Postitus sündis Agregaat OÜ kogemustele ja klientide vajadustele põhinedes ja ei pretendeeri absoluutsele tõele, kuid peaks aitama kaasa sobivate valikute tegemisele ning lahenduste leidmisele digitaalturunduse valdkonnas.


Kui see postitus oli sinu jaoks kasulik, informatiivne või muul viisil mõnus lugemine, siis palun jaga seda kindlasti ka oma sotsiaalmeedias!

Sinu Agregaat Vormime fantaasiad visuaalseteks elamusteks ja sõnad meeldejäävateks tekstideks!


#agregaat #digitaalturundus #sotsiaalmeedia #miksostateenust #abiksettevõtjale

132 views

Recent Posts

See All
bottom of page