top of page

3 tähtsamat sotsiaalmeedia halduse eesmärki


Keegi ei ole jõudnud tippu üksinda

Sotsiaalmeedia haldus kui selline on ettevõtte konto või kontode sotsiaalmeedias haldamine. See ei tähenda, et see välistaks turunduse võimalused. Hea postitus võib olla korraga nii huvitav kui ka kasumlik. Sotsiaalmeedia haldusel on mitmeid erinevaid eesmärke, mis tihti omavahel põimuvad ja loovad soodsa pinnase turunduseks ning müügiks.


  • Olemasolevate jälgijate hoidmine ja neile põneva sisu pakkumine

Keegi ei taha vaadata ainult reklaame, sest isegi parimal juhul muutub see varem või hiljem väga tüütuks ja kipub ennast kordama. Selleks, et kliente hoida tasub neid erinevatel tähtpäevadel meeles pidada, jagada nendega nii rõõme, kui muresid. Näidata neile ettevõtte inimlikku poolt, jagada uudiseid ja enda teadmiseid. Väga oluline on seda teha kliendile sobivate visuaalide ja tekstidega, suunates neid tegutsema vastavalt ettevõttes seatud eesmärkidele. Ustav klient on ettevõtte parim sõber, kelle käest ei saa ainult võtta, kui tahame teda hoida, siis peame talle midagi ka vastutasuks pakkuma.


  • Uute potentsiaalselte klientide lehe jälgijateks saamine

Iga ettevõte rõõmustab uute klientide üle. Küsimus, mida esitada on, et miks peaks uus klient sinu ettevõtte lehte jälgima hakkama? Mida talle seal pakutakse, mida ta tahaks oma ajajoonelt leida või millest pilte vaadata? Mis on see, millega ta saab samastuda, mis teda huvitab, milliseid väärtuseid ta endas kannab? Siinkohal on oluline mõelda ka selle üle, kas me tahame selliseid jälgijaid, kes jälgivad lehte näiteks ainult auhinna saamise eesmärgil. Laialt levinud (kuid FB-s keelatud - sellele pühendame tulevikus terve postituse) mängude korraldamisega võime saada endale palju selliseid jälgijaid, keda meie tegemised tegelikult ei huvita ja kes ei soovi kunagi meie käest midagi osta. See võib olla aga raisatud ressurss, mille hilisem tulemus on, et me ei jõua postitustega enam ettevõtte tõeliste fännideni, sest orgaanilise ulatuse võimalused on sotsiaalmeedias piiratud, eriti siis, kui postitus ei saa kohe peale postitamist piisavalt tagasisidet jälgijatelt.


  • Ettevõtte nähtavus, prestiiž ja aktiivsus

Iga sotsiaalmeedia postitus on pilguheit ettevõtte tegemistesse ja väärtustesse. Sotsiaalmeedia haldus pakub suurepäraseid võimalusi oma brändi tutvustamiseks inimestele, kes sellest varem kuulnudki ei ole. Piisav klientide ja koostööpartnerite kaasatus näitab aktiivset ning läbimõeldud tegutsemist ettevõtte poolt ja loob usaldusväärse kuvandi. Ettevõtte aktiivsus sotsiaalmeedias annab selge märgi, et ettevõte on tegus ja töö käib hoogsalt, see on potentsiaalsetele klientidele ja koostööpartneritele väga oluline, ei taha ju keegi püüda ajada asju ettevõttega, mis tundub varjusurmas olevat. Oluline on ka teatav rutiinsus postitamises. Ei ole hullu, kui postitatakse kord-kaks nädalas, aga seda tuleb teha järjepidevalt, sest keegi ei ole huvitatud mitteaktiivse lehe jälgimisest. Siin kehtib tarkus, mida juba õpetaja Laur Tootsile õpetas, et tee pool, aga tee korralikult!


Aga mis saab siis turundamisest, kas haldus ei ole siis turundamine? Sotsiaalmeedia haldus on üks osa kogu digiturunduse protsessist, ütleme nii, et see on kõige aluseks. Selle sees annab turundada, selle ümber annab turundada, sellele annab ehitada terve turundusstrateegia, kõik oleneb ettevõtte eesmärkidest ja ambitsioonidest. Kuna järjepidev postitamine ja postituste kvaliteet on nii olulised, siis tuleks siinkohal läbi mõelda, kas me saame ise ettevõtte siseselt sellega hakkama. Hea postitus vajab disaineri, turundaja ja copywriteri oskuseid, kas need kompetentsid on ettevõttes olemas või oleks mõislikum need sisse osta oma ala spetsialistidelt? Keegi ei hakka ju ise oma hambaid parandama, miks peaks selliseid eksperimente läbi viima oma ettevõttega? Kui nüüd tekkis tunne, et vot meil oleks just müügi toetuseks sotsiaalmeedia haldust oma ettevõttes vaja, siis SIIN saab tutvuda Agregaat OÜ poolt pakutavate teenuste sisu ja hindadega või võtke meiega julgelt ühendust: info@agregaat.com


 

Postitus sündis Agregaat OÜ kogemustele ja klientide vajadustele põhinedes ja ei pretendeeri absoluutsele tõele, kuid peaks aitama ettevõtjat sobivate valikute tegemisel ning lahenduste leidmisel.


Kui see postitus oli sinu jaoks kasulik, informatiivne või muul viisil mõnus lugemine, siis palun jaga seda kindlasti ka oma sotsiaalmeedias!

Sinu Agregaat Vormime fantaasiad visuaalseteks elamusteks ja sõnad meeldejäävateks tekstideks!


#agregaat #loovagentuur #sotsiaalmeedia #sotsiaalmeediahaldus #turundus #abiksettevõtjale

127 views

Recent Posts

See All
bottom of page